Штрихи до історії мистецько-краєзнавчого фестивалю «Братина»

2006 року, на відзначення 765-ї річниці героїчної оборони Данилова від війська Батия та з метою відродження традиції щорічних ярмарків, які проводились в урочищі Данилів град до 1939 року, відділом культури і туризму (на той час начальник Юрій Головатюк ) та відділом у справах молоді та спорту (на той час начальник Лариса Приймич ) був започаткований мистецько-краєзнавчий фестиваль «Братина».

І 12 червня 2006 року в с. Стіжок відбувся перший такий фестиваль. Розпочався з святкового богослужіння у храмі Святої Трійці. Тут зібралося порівняно невелика кількість людей з ближніх сіл. Організовано виставку виробів народних майстрів (вишивка, вироби з бісеру, лози та ін.). Фольклорні колективи співали народні пісні. Любителі літературного слова мали змогу познайомитися з книгами краю та їх авторами. Саме тут відбувся перший регіональний конкурс сучасної пісні та співаної поезії «Гремислава».

Зараз фестиваль став міжобласним, сюди приїжджають тисячі людей з різних куточків України. Він перетворився на помітне явище культурного життя Волинського краю.